Co zrobić gdy nie jesteś orłem z matmy?

Nie jesteś matematycznym orłem? Starasz się, ale wciąż wpadają ci kiepskie oceny z matmy? Wydaje ci się, że rozumiesz, ale sprawdziany i odpowiedzi przy tablicy wypadają gorzej niż lepiej? Nie masz pojęcia jak zabrać się za zadania tekstowe? Gdy masz siąść do zadania domowego to robisz wszystko inne aby tylko się za matmę nie zabrać? Łącznie ze sprzątaniem? ;)

Nie martw się, bo wszystko z tobą w porządku. Tak! Problemy z matmą to wcale nie taka rzadka i sporadyczna sprawa, jak może czasem ci się wydaje.

Każda osoba potrzebuje trochę innego czasu aby zrozumieć matmę. Nielicznym zdolniachom wystarczą lekcje w szkole. Ale dla większości uczniów to za mało.

Wiem doskonale, że po szkole chcesz mieć czas wolny i ani ci w głowie matma. Ale jeśli którekolwiek zdanie z pierwszego akapitu nie jest ci obce to najprawdopodobniej zrobiło się trochę zaległości. I te zaległości trzeba nadrobić, bo jeśli nie zrobisz z tym nic, to z czasem będzie gorzej i gorzej. A maturę fajnie by było bez poprawki zdać, prawda?

Być może brzmi to jak belferskie gadanie, ale tak jest. Jeśli masz zaległości to im wcześniej się za nie zabierzesz, tym szybciej sobie z nimi poradzisz. A poradzisz sobie na bank!

Przechodziłam tą drogę sama, gdy po czterech latach liceum na profilu humanistycznym wylądowałam na studiach z fizyki. Wyobrażasz sobie jak się tam czułam? ;) A później prowadziłam tą samą drogą wiele osób, które miały podobne problemy.

Bo prawda jest taka, że w ciągu tych parunastu lat, gdy pomagam regularnie uczniom w matmie, nie spotkałam prawie nikogo, kto by prędzej czy później matmy nie skumał. Wymaga to trochę pracy i wysiłku – z twojej strony także. Ale jest do zrobienia!

Nawet jedna czy dwie dodatkowe lekcje matmy w tygodniu potrafią zdziałać cuda. Albo jedno policzone przez ciebie zadanie dziennie (no dobra, bez weekendów ;) ). A więc weź w końcu tego matematycznego potwora za rogi i do dzieła!

Możesz skorzystać z darmowych lekcji video z matematycznych podstaw albo warsztatów z konkretnych tematów. Możesz także zapisać się na indywidualne lekcje całoroczne lub pogotowie matematyczne gaszące bieżące pożary. Choć przyznam ci się szczerze, że te ostatnie są najtrudniejsze, bo zadanie to ciężkie aby nadrobić zaległości w godzinę czy nawet dwie :) Taka pojedyncza godzina czy półtorej są najlepsze gdy masz konkretne pytania albo konkretne zadania do przeliczenia na bieżąco.

Do zobaczenia, a ja trzymam jak zawsze mocno za ciebie kciuki! :) Ciao!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *