Darmowe lekcje: matematyczne podstawy

Zdarza ci się, że liczysz bardzo skomplikowne zadania, ale robisz w nich tzw. 'głupie błędy’? Takie podstawowe, z podstaw podstaw. Czasem nawet więcej niż raz w jednym zadaniu? Albo zatrzymujesz się nagle w zadaniu i zastanawiasz się jak dodać dwa ułamki? Albo jak poradzić sobie z dzieleniem przez ułamek? Albo jak zrobić wspólny mianownik? Albo jak kurka wyciągnąć bez kalkulatora pierwiastek z tej wielkiej liczby, która ci nagle wyszła?

Wierz mi, to całkowicie normalne! Nie tylko ty masz takie dylematy. Praktycznie każdemu, nawet najlepszemu uczniowi się takie małe błędy zdarzają.

Nasza w tym rola, aby je wyeliminować z naszego matematycznego życia. Dlaczego? Bo takie małe błędy w zadaniach powodują, że całe zadanie jest rozwiązane błędnie. A błędne rozwiązanie to zero punkótw za zadanie na maturze czy na egzaminie ósmoklasisty… Na egzaminie nikt nie będzie sprawdzał, że do połowy zrobiłeś zadanie dobrze.

Dlatego daję ci tutaj całkowicie darmowe lekcje z matematycznych podstaw. Nagrałam i napisałam o tym, co najczęściej sprawia problemy. I gdy jesteś już w szkole średniej, to mogą te tematy wydawać ci się banalne. Bo dla nas takie one są. Ale na tych właśnie matematycznych podstawach najczęściej się wykładamy gdy liczymy bardziej skomplikowane zadania.

Zależy mi na tym, abyś w każdej chwili mógł wrócić do tych podstawowych matematycznych zagadnień. Zawsze, gdy masz jakiekolwiek wątpliwości jak dalej pójść w zadaniu. Możesz obejrzeć film albo poczytać artykuł – jak wolisz :)