baner korepetycje z matematyki online
baner korepetycje z matmy online
baner wyobraź sobie że śmigasz w matmie

strzałka1 Dowiesz się, że matma nie jest taka straszna,

a wręcz jest łatwa. Może ją nawet polubisz? Wiem, jak to brzmi, ale wierz mi, że wszystko jest możliwe :)

strzałka1 Jak zastosować matematyczną teorię w praktyce

Tak, matma to także teoria, ale na lekcjach staram się aby było jej jak najmniej. Tematy pokażę ci głównie na zadaniach. Pokażę ci też, do czego ta matma przyda się później w życiu.

strzałka1 Jak z lekkością liczyć zadania z matmy

Jak to zrobić aby się za nie zabrać. Jak nie jednym sposobem, to innym. Jak to zrobić aby wynik się zgadzał. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza :)

strzałka1 Poznasz błędy, jakie czyhają na ciebie w zdaniach z matmy

i nauczysz się jak ich nie popełniać Lepiej uczyć się na cudzych błędach, a nie na swoich, prawda?

strzałka1 Jak policzyć niektóre zadania łatwiej i szybciej

Bo na maturze i egzaminie ósmoklasisty liczy się też czas. Oraz poprawny wynik.

strzałka1 Przestaniesz tak bardzo stresować się, że nie zdasz matury z matmy albo egzaminu ósmoklasisty

Bo gdy zrozumiesz matmę, to przestanie cię ona przerażać. Bo im więcej zadań przeliczysz, tym większej pewności siebie nabierzesz w ich liczeniu.

baner lekcje matmy online

Umów rodzica na darmową 15 minutową konsultację telefoniczną.

baner rezerwuje termin
baner jeśli chcesz
kulka niebieska

Przygotować się do matury

kulka niebieska

Przygotować się do egzaminu ósmoklasisty

kulka niebieska

Zdobywać lepsze oceny ze sprawdzianów

kulka niebieska

Mieć fajną ocenę na świadectwie
(także maturalnym)

kulka niebieska

Chodzić na lekcje matmy z przyjemnością. A jeśli nie z przyjemnością, to bez lęku, że znów czegoś nie zrozumiesz

kulka niebieska

Być na bieżąco z tematami, które przerabiacie na lekcjach, aby nie porobiły się zaległości

kulka niebieska

Lepiej tą matmę zrozumieć, bo na lekcjach niby dajesz radę, ale później oceny cię nie zadowalają

kulka niebieska

Uzyskać pomoc w odrabianiu zadań domowych z matmy

baner ucz się matematyki

Umów się na darmową 15 minutową konsultację telefoniczną.

baner rezerwuje termin
baner jak to z tą matmą jest
Alicja z Krainy Matmy

Uczniowie trafiają do mnie, bo matma wydaje im się traumą. Nie przynoszą do domu ocen, które by ich zadowoliły. Szczególnie przed maturą czy egzaminem ósmoklasisty, gdzie ocena ma znaczenie. A ja jestem dla nich po to, aby pokazać im, że matmę mogą polubić. O tym, jak sobie poradzili przeczytasz poniżej, ale najpierw wyobraź sobie, że ty też rozumiesz matmę. Wyobraź sobie ile spokoju, ulgi i satysfakcji dzięki temu zyskasz.

Nagle okaże się, że na lekcje chodzisz bez stresu, a sprawdziany piszesz na co najmniej trójki, a później czwórki albo piątki. Brzmi jak bajka?

Na pewno wiesz, że jest wiele ofert korków z matematyki. Ale ile z nich jest naprawdę skutecznych?

Nie obiecam ci, że u mnie nagle zdarzy się magia i z dnia na dzień doznasz olśnienia. Bo matma to proces. Nie da się zdać i zapomnieć, a jutro zacząć nowy temat. To, czego nauczyłeś się wczoraj będzie potrzebne jutro. Ale jeśli tylko wykonasz ze mną systematyczną pracę, to prędzej czy później zobaczysz konkretne efekty.

U mnie też zrozumienie matmy przyszło z czasem. Dzięki mojej determinacji i doskonaleniu umiejętności, a przede wszystkim dzięki temu, że poświęciłam wiele czasu na liczenie zadań, również przygotowując lekcje, dziś mogę pokazać tobie jak zrozumienie matmy osiągnąć łatwiej i szybciej. Mam dla ciebie gotową matematyczną drogę i poprowadzę cię nią za rękę krok po kroku.

baner 3 powody aby uczyć się matmy
strzałka niebieska

Im szybciej zaczniesz ogarniać matmę, tym szybciej ją zrozumiesz. Zaległości mają tę nieprzyjemną cechę, że lubią się nawarstwiać. A bez zrozumienia podstaw, nie ogarniesz bardziej skomplikowanych matematycznych tematów.

strzałka niebieska

Im bardziej matma sprawia kłopot, tym bardziej i bardziej jej nie rozumiesz. Tym bardziej jej nie lubisz i tym bardziej zaczynasz się jej bać. Nie dopuść do takiej sytuacji! Bo im bardziej zabrniesz w matmowe problemy, tym więcej czasu i wysiłku będzie wymagało ich wyprostowanie.

strzałka niebieska

Na przygotowanie do egzaminów potrzeba czasu. Nie uda się nam tego zrobić w miesiąc, chyba, że masz matmę w małym palcu i 'tylko’ chcesz ją powtórzyć, żeby nabrać pewności siebie. Dlatego nie odkładaj lekcji na ostatnią chwilę.

przycisk chcę zacząć dziś
baner co zyskujesz

decydując się na indywidualne lekcje matmy online z Alicją z Krainy Matmy:

strzałka1 Nie musisz wychodzić z domu na lekcje
Nie musisz nigdzie dojeżdżać. Pomyśl o zimowych mrozach albo jesiennym błocku i deszczu… Ze mną siedzisz sobie w zaciszu domowym, a wiedza do ciebie płynie.

strzałka1 100% koncentracji na twoich problemach i pytaniach
Ten czas będzie poświęcony tylko tobie. Wyciskamy go na maksa, żebyś jak najlepiej wykorzystał nasze lekcje.

strzałka1 Indywidualne podejście
Zadania i sposób tłumaczenia dobieram indywidualnie do twoich aktualnych umiejętności. Zamiast rzucać się od razu na głęboką wodę, zaczynamy naukę od podstaw, jeśli jest taka potrzeba. A jeśli czujesz się w matmie pewniej, to uczymy się tego, co sprawia ci jeszcze trudność.

strzałka1 Poznasz triki Alicji z Krainy Matmy
Poznasz nowe sposoby na radzenie sobie z zadaniami, na zapamiętywanie wzorów czy tabliczki mnożenia. Pokażę ci moje sposoby na to, aby liczenie zadań było łatwiejsze i przyjemniejsze.

strzałka1 Gwarancja najlepszej wiedzy
Podczas lekcji dzielę się z tobą moją najlepszą wiedzą, korzystając z doświadczeń, jakie zdobyłam podczas wieloletniej współpracy z uczniami takimi jak ty.

baner chcę się uczyć matmy
baner jak ogarnąć matematykę

Jeśli chcesz zrozumieć matmę, ale nie wiesz jak to zrobić, to dobrze trafiłeś. Pokażę ci krok po kroku, że matma jest łatwa. Pokażę ci, że jeśli ją zrozumiesz, to przestanie być potworem. I że tak, da się ją okiełznać.

A wszystko to zrobimy w praktyce, na zadaniach. O teorii czasem pogadamy, ale szybko przejdziemy do zadań. Bo na zadaniach najlepiej załapiesz dany temat. A im więcej policzymy zadań, tym szybciej zrozumiesz teorię :)

Ale ja nie umiem liczyć zadań, nigdy nie wiem od czego zacząć!

Nie martw się, wiele jest osób, które mają taki problem. Ja też kiedyś – dawno temu nie wiedziałam, jak się zabrać za zadania, więc wiem, jakie to frustrujące. Pokażę ci krok po kroku jak to zrobić, aby zadania nie sprawiały już takich problemów. A im więcej będziemy ćwiczyć, tym łatwiej będą przychodziły ci kolejne rozwiązania. Policzysz wynik zamiast go zgadywać.

baner lekcje matmy w praktyce
liczba 1

Na początku zrobimy lekcję wstępną, na której zobaczymy jak radzisz sobie z matmą. Ale ale, nie bój się tej lekcji! To nie żaden sprawdzian na ocenę :) To tylko pomoc dla mnie, aby określić, z czym masz problem i na czym skupimy się w późniejszych lekcjach. Co będzie trzeba nadrobić, a co umiesz, więc nie trzeba się na tym mocno skupiać.

liczba2

Później spotykamy się na regularnych lekcjach. Jeśli zależy ci bardziej aby przygotować się do egzaminu maturalnego czy egzaminu ósmoklasisty, to takie właśnie zadania liczymy. Różnią się one nieco od zadań, które znajdziesz w swoim podręczniku.

liczba3

A jeśli potrzebujesz bardziej bieżącej pomocy, to skupimy się głównie na bieżących tematach, które przerabiacie aktualnie na lekcjach. Tak, abyś mógł później łatwiej napisać sprawdzian i nie bał się odpowiedzi przy tablicy. I poprawił oceny, jeśli jest taka potrzeba.

liczba4

W każdej chwili lekcji możesz zadawać mi pytania. Jeśli cokolwiek jest nie do końca jasne, to pytaj od razu. Pamiętaj, że nie ma głupich pytań. I nie musisz przecież wszystkiego załapać od razu. Nie ma w tym nic złego czy dziwnego.
A ja jestem po to, aby rozwiać wszelkie wątpliwości :)

Jeśli masz jeszcze pytania, umów się na darmową 15 minutową konsultację telefoniczną,
w celu dogadania szczegółów.

baner rezerwuje termin
baner co potrzebne do lekcji matematyki

strzałka1 Połączenie z internetem

strzałka1 Komunikator internetowy, np. Zoom

strzałka1 Telefon z kamerką
Przy lekcjach zarówno indywidualnych, jak i stacjonarnych bardzo ważne jest, abym na bieżąco mogła widzieć, co piszesz. Wtedy od razu wyłapię ewentualne błędy i unikniemy liczenia zadania, które prowadzi donikąd (choć czasem przez chwilę tak robię jeśli chcę ci coś pokazać). Unikniemy straty czasu na sprawdzenie zadania i wyłapanie błędu dopiero gdy coś zacznie nie pasować. Więc kamerka powinna być skierowana na zeszyt. Nie musisz mi pokazywać swojej twarzy w kamerze, jeśli tego nie chcesz :)

strzałka1 Mały statyw do telefonu
A po co statyw?
Abym widziała co piszesz, obraz powinien być stabilny. Jeśli trzymasz kamerkę, czy telefon w ręce, to osoba, która to ogląda czuje się jak podczas wizyty na statku, który złapał spory sztorm ;) Wierz mi, że nie jest to najprzyjemniejsze uczucie ;)
Jeśli nie masz statywu i nie chcesz go kupować, możesz położyć telefon na stercie książek kamerką do dołu i przytrzymać telefon z góry kolejną książką. Jest to jakieś wyjście, ale pokombinuj tak, aby ta konstrukcja była stabilna ;)

strzałka1 Dobre światło
Dobre światło padające na zeszyt pozwoli mi dobrze widzieć, co piszesz, a tobie pozwoli zachować dobry wzrok na dłużej :)

strzałka1 Zeszyt i długopis
Dobrą praktyką jest, abyś miał oddzielny zeszyt do naszych lekcji. Wtedy będziesz miał wszystko w jednym miejscu i w każdej chwili będziesz mógł wrócić do którejś z lekcji, gdy będzie taka potrzeba.

strzałka1 Spokojny kąt lub pokój,
w którym nikt ci podczas lekcji nie będzie przeszkadzał i cię rozpraszał

strzałka1 Nauczyciel
czyli Alicja z Krainy Matmy :)

strzałka1 Abyś przesyłał mi szkolne lekcje na bieżąco
Jeśli uczymy się na bieżąco, równolegle do twoich lekcji w szkole, to proszę cię zawsze, abyś przesyłał mi zdjęcia lekcji, które odbyły się danego dnia. Najlepiej, jeśli będą to twoje zapiski z lekcji w zeszycie.
Po co mi to? Po to, abym wiedziała na bieżąco, jakim tematem się akurat zajmujecie w szkole i co mamy ćwiczyć. Również po to, abym mogła zorientować się, na jakim poziomie są twoje szkolne lekcje. Pozwoli mi to przygotować nasze lekcje tak, aby nie pominąć niczego, co może cię spotkać później na sprawdzianie.

baner opinie

Podoba mi się, że na lekcjach są konkrety. Nie ma zastanawiania się przez pół godziny co powiedzieć. I lekcje naprawdę pomagają – lepiej mi się po nich pisało sprawdziany i dostałam dobrą ocenę na koniec roku. Polecam tym którzy nie czują się pewnie z matematyką panią Alicję

Agnieszka

Wcześniej jakoś nie miałam mobilizacji, żeby uczyć się matmy poza lekcjami. Fajnie jak ktoś może w tym pomóc, a pani Alicja tłumaczy wszystko tak, że łatwo zrozumieć. I pomaga policzyć zadania domowe :) Z matury 79%, nawet mnie to zaskoczyło :) Jak chcecie przestać mieć problemy z matematyką, to naprawdę polecam.

Olga

Pani Alicja bardzo dobrze dogadywała się z córką. Lekcje były konkretne i przyniosły bardzo szybko efekt w postaci lepszych ocen. Nie tylko tabliczka mnożenia przestała być problemem, ale też córa przestała narzekać, że nie rozumie co jest na lekcjach matematyki. Warto skorzystać, u nas efekt super. Wydaje mi się, że córka nawet trochę polubiła matematykę, tak jak pani Alicja mówiła. Wcześniej miałyśmy lekcje z innym korepetytorem, ale to nie było to.

Ania, mama Agatki

Bardzo polecam lekcje u Alicji. Dla wszystkich, którzy czują, że mają braki w zakresie matematyki, albo chcą uporządkować wiedzę – to jest super sprawa!

Filip

baner chcę dołączyć do lekcji matmy
baner cennik
baner cennik matma online
baner pytania

strzałka1 Jaki jest możliwy poziom nauki?

Praktycznie każdy. Od podstawówki i przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. Przez szkołę średnią i przygotowanie do matury. Aż po poziom studiów i przygotowanie do kolokwiów z matmy i zaliczeń semestralnych.

Tak naprawdę już czteroletnie dziecko może 'uczyć’ się matematyki. Przez zabawię można pokazać mu najprostsze działania matematyczne oraz wiele innych ciekawych zagadnień.

strzałka1 Jaka jest możliwa długość lekcji?

Zazwyczaj lekcje trwają godzinę – pełną godzinę zegarową, czyli 60 minut lub półtorej godziny zegarowej, czyli 90 minut.

Z mojego doświadczenia wynika, że lekcje o takiej długości są najbardziej efektywne.

Jeśli chcesz, możemy uczyć się nawet przez dwie godziny, z jakąś małą (5 min) przerwą w środku. Wszystko zależy od ciebie i od twoich potrzeb.

Z kolei lekcje krótsze niż godzinne są mało sensowne. Wiem z doświadczenia, że najczęściej godzina to jest mało, szczególnie przy bardziej zaawansowanych tematach. Zdarza się, że pojedyncze zadania wymagają pół godziny czy dłużej, jeśli trzeba przy nich zrobić mini powtórkę z podstaw matematycznej wiedzy.

Jeśli wiesz, że twoje dziecko w szkole podstawowej wytrzymuje 45 minut lekcji i ani chwili dłużej, możemy właśnie takie lekcje rozważyć.

strzałka1 Jak wyglądają lekcje?

To zależy na czym bardziej się skupiamy. Jeśli na przygotowaniu do matury z matmy czy egzaminu ósmoklasisty, to największy nacisk kładę na rozwiązywanie zadań maturalnych oraz przygotowujących rekomendowanych przez CKE (Centralną Komisję Egzaminacyjną). Ponieważ jest to praktycznie cały materiał matematyki, więc niezbędne są powtórki teorii, które wplatam umiejętnie w zadania.

Jeśli natomiast skupiamy się bardziej na bieżących problemach, to zawsze na początku pytam, czy dziecko ma jakieś pytania do lekcji w szkole. Czy coś jest niezrozumiałe, a może coś konkretnego sprawiło kłopot? Później wyjaśniam kapkę teorii jeśli jest taka potrzeba. I zabieramy się za zadania.

strzałka1 Czy zadajesz zadania domowe?

Zazwyczaj tak. Szczególnie jeśli zbliżasz się do matury z matmy czy egzaminu ósmoklasisty.

Ale zależy to od ilości godzin lekcji matmy, które mamy do dyspozycji w ciągu tygodnia. Jeśli są to dwie czy półtorej godziny, to zdarza się, że przerobimy wszystko co potrzebne na naszych lekcjach.

Przy jednej godzinie tygodniowo czasu jest zwykle zbyt mało aby na naszych lekcjach pokazać ci wszystko. Dlatego niezbędna będzie również twoja dodatkowa praca w domu. Ale nie bój się, dostaniesz tyle zadań, abyś był w stanie je ogarnąć. Wiem, że nie tylko matmą człowiek żyje ;) Ale z drugiej strony wiem też jak bardzo przeładowany jest materiał i że trzeba jakoś za lekcjami w szkole nadążyć.

strzałka1 Zbliża się sprawdzian i chcę dodatkową godzinę lekcji, czy to możliwe?

Jeśli tylko mój grafik na to pozwala, to oczywiście, że tak.

strzałka1 Czy lekcje odbywają się w przerwach świątecznych albo w ferie?

Jeśli odczuwasz taką potrzebę, to tak – jest taka możliwość. Często czas wolny od szkoły to bardzo fajny czas na nadrobienie zaległości albo wybiegnięcie nieco do przodu względem lekcji w szkole. Możemy w tym czasie też zająć się nauką / liczeniem zadań maturalnych, czy zadań do egzaminu ósmoklasisty.

strzałka1 Co będzie potrzebne do lekcji matmy online?

Połączenie z internetem, komunikator internetowy (np. Zoom), telefon z kamerką oraz mały statyw, zeszyt i długopis i spokojny kącik. No i oczywiście nauczyciel! ;)

Więcej o tym, co potrzebne i dlaczego przeczytasz wyżej na stronie.

strzałka1 Jak można zapłacić za lekcje?

Płatności za lekcje odbywają się przelewem na moje konto bankowe. Praktykuję zadatek z góry, za dany miesiąc kalendarzowy. Płacisz za tyle godzin, ile przewidujemy zrealizować w danym miesiącu, z uwzględnieniem przerw świątecznych oraz ferii.

A nie da się szybkimi płatnościami?
Przy lekcjach indywidualnych nie ma takiej możliwości, dlatego, że potrzebne jet zgranie terminów. A to najłatwiej ustalić mailem lub telefonicznie – zawsze indywidualnie.

strzałka1 Czy możliwe są zniżki albo rabaty?

Ceny podane na stronie są ostateczne. Jeśli chcesz skorzystać ze zniżki, zobacz koszt jednej godziny lekcyjnej w zależności od czasu trwania jednego spotkania. Im dłuższa lekcja, tym wychodzi ona taniej za godzinę :)
Im więcej zajęć w tygodniu, tym korzystniej.

Jeśli chcesz, możesz też skorzystać z warsztatów matematycznych online. W przystępnej cenie tłumaczę na nich wszystkie potrzebne matematyczne zagadnienia – w praktyce, na zadaniach.

strzałka1 Co jeśli dziecko nie może wziąć udziału w lekcji?

Różne losowe przypadki się w życiu zdarzają.

Jeśli powiadomisz mnie o tym, że uczeń nie może wziąć udziału w lekcji do 24 godzin przed jej rozpoczęciem, to albo rezygnujemy z lekcji w danym tygodniu, albo w miarę możliwości przekładamy ją na inny termin.

Jeśli jednak powiadomisz mnie o odwołaniu lekcji po upływie 24 godzin przed rozpoczęciem lekcji, to regulaminowo lekcja przepada bez zwrotu kosztów.

Powód jest taki, że nie zawsze jest możliwość przełożenia lekcji na inny termin, po prostu ze względu na mój grafik. Bardzo się staram, aby dać ci taką możliwość, ale nie zawsze się to udaje.

Weź też pod uwagę, że każda lekcja wymaga bieżącego przygotowania. To mój czas, którego nie widzisz bezpośrednio, ale który muszę poświęcić aby wycisnąć z lekcji maksimum korzyści. Zdarza się, że takie przygotowanie trwa dłużej niż sama lekcja.

strzałka1 Masz inne pytania?

Zajrzyj także do sekcji najczęściej zadawanych pytań na stronie głównej. A jeśli chcesz jeszcze o coś zapytać albo dogadać szczegóły lekcji, to umów się na darmową 15 minutową konsultację telefoniczną :)

baner rezerwuje termin