baner matematyczne pogotowie
baner pomoc w matematyce
baner jak to dziala
liczba 1

Opisz krótko problem, zostaw swój numer telefonu albo maila.

przycisk idę do formularza
liczba2

Oddzwonię lub odpiszę najszybciej jak się da, aby wspólnie ustalić termin i zakres lekcji matematyki, które pomogą ogarnąć twoje bieżące problemy*.

* Weź jednak pod uwagę, że takie niespodziewane lekcje będą wymagały z mojej strony przygotowania, a to wymaga nieco czasu. Ile czasu? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od zakresu materiału i ilości zaległości. Oraz dostępnych wolnych terminów. Więc im szybciej się ze mną skontaktujesz, tym lepiej.

liczba3

Rezerwujesz termin dokonując płatności za lekcję.

kalendarz
liczba4

Zabieramy się za ogarnianie twoich matematycznych problemów – online lub stacjonarnie*.

* Na terenie Poznania lub okolic

przycisk hura
baner dla kogo matematyczne pogotowie

Matematyczne pogotowie Alicji z Krainy Matmy jest dla ciebie jeśli:

strzałka1 sprawdzian nie poszedł ci dobrze i chcesz poprawić ocenę, a nie jesteś pewien, czy rozumiesz matematyczny temat

strzałka1 czujesz, że jeden bieżący temat szczególnie sprawia ci problem i potrzebujesz aby ktoś ci go dokładnie wytłumaczył na indywidualnej lekcji oraz odpowiedział na twoje pytania i wątpliwości

strzałka1 nie chcesz regularnych lekcji matematyki, chcesz tylko ugasić bieżące problemy

strzałka1 chcesz 100% czasu na lekcji poświęcić na naukę matmy.

baner ucz się matematyki
baner chcę się uczyć matmy
baner jak to z tą matmą jest
Alicja z Krainy Matmy

Uczniowie trafiają do mnie, bo matma wydaje im się traumą. Nie przynoszą do domu ocen, które by ich zadowoliły. Szczególnie przed maturą czy egzaminem ósmoklasisty, gdzie ocena ma znaczenie. A ja jestem dla nich po to, aby pokazać im, że matmę mogą polubić. Wyobraź sobie, że ty też rozumiesz matmę. Wyobraź sobie ile spokoju, ulgi i satysfakcji dzięki temu zyskasz.

Nagle okaże się, że na lekcje chodzisz bez stresu, a sprawdziany piszesz na co najmniej trójki, a później czwórki albo piątki. Brzmi jak bajka?

Nie obiecam ci, że u mnie nagle zdarzy się magia i z dnia na dzień doznasz olśnienia. Bo matma to proces. Nie da się zdać i zapomnieć, a jutro zacząć nowy temat. To, czego nauczyłeś się wczoraj będzie potrzebne jutro. Ale jeśli tylko wykonasz ze mną systematyczną pracę, to prędzej czy później zobaczysz konkretne efekty.

U mnie też zrozumienie matmy przyszło z czasem. Dzięki mojej determinacji i doskonaleniu umiejętności, a przede wszystkim dzięki temu, że poświęciłam wiele czasu na liczenie zadań, również przygotowując lekcje, dziś mogę pokazać tobie jak zrozumienie matmy osiągnąć łatwiej i szybciej. Mam dla ciebie gotową matematyczną drogę i poprowadzę cię nią za rękę krok po kroku.

baner 3 powody aby uczyć się matmy
strzałka niebieska

Im szybciej zaczniesz ogarniać matmę, tym szybciej ją zrozumiesz. Zaległości mają tę nieprzyjemną cechę, że lubią się nawarstwiać. A bez zrozumienia podstaw, nie ogarniesz bardziej skomplikowanych matematycznych tematów.

strzałka niebieska

Im bardziej matma sprawia kłopot, tym bardziej i bardziej jej nie rozumiesz. Tym bardziej jej nie lubisz i tym bardziej zaczynasz się jej bać. Nie dopuść do takiej sytuacji! Bo im bardziej zabrniesz w matmowe problemy, tym więcej czasu i wysiłku będzie wymagało ich wyprostowanie.

strzałka niebieska

Zamiast liczyć na łut szczęścia na sprawdzianie, warto skorzystać z pomocy doświadczonej osoby, która wytłumaczy ci, jak liczyć zadania aby uzyskać poprawny wynik i jak to zrobić szybko. Warto przestać zamartwiać się, że 'nigdy tej matmy nie zrozumiesz’. Zamiast tego wziąć wreszcie matmę za rogi, bo i tak przecież przed nią nie uciekniesz. Im szybciej coś z tą matmą zrobisz, tym szybciej poczujesz ulgę i satysfakcję, że wreszcie rozumiesz.

przycisk chcę zacząć dziś
baner cennik
baner cennik lakcji matematyki
baner pytania

strzałka1 Jaki jest możliwy poziom nauki?

Praktycznie każdy. Od podstawówki i przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. Przez szkołę średnią i przygotowanie do matury. Aż po poziom studiów i przygotowanie do kolokwiów z matmy i zaliczeń semestralnych.

strzałka1 Jaka jest możliwa długość lekcji?

Zazwyczaj lekcje trwają godzinę – pełną godzinę zegarową, czyli 60 minut lub półtorej godziny zegarowej, czyli 90 minut.

Z mojego doświadczenia wynika, że lekcje o takiej długości są najbardziej efektywne.

Jeśli chcesz, możemy uczyć się nawet przez dwie godziny, z jakąś małą (5 min) przerwą w środku. Wszystko zależy od ciebie i od twoich potrzeb.

Z kolei lekcje krótsze niż godzinne są mało sensowne. Wiem z doświadczenia, że najczęściej godzina to jest mało, szczególnie jeśli już zdarzył się matematyczny problem. Szczególnie przy bardziej zaawansowanych tematach. Zdarza się, że pojedyncze zadania wymagają pół godziny czy dłużej, jeśli trzeba przy nich zrobić mini powtórkę z podstaw matematycznej wiedzy.

strzałka1 Jak wyglądają lekcje?

Aby wykorzystać czas lekcji jak najbardziej optymalnie, wcześniej proszę o przesłanie tematów, z którymi mamy pracować oraz wszelkich możliwych materiałów: zadań, z którymi jest problem, skanu lub zdjęć zeszytu z lekcjami, ewentualnie zadań ze sprawdzianu, który nie poszedł zbyt dobrze. Po co mi to? Po to, abyśmy uniknęli straty czasu na zapoznanie się przeze mnie z tymi wszystkimi materiałami na samej lekcji. Gdy już zaczniemy lekcję, wolę od razu przystąpić do konkretów :)

A konkrety to kapka teorii, a później już liczenie zadań, z dokładnym ich wytłumaczeniem. W każdej chwili na lekcji możesz zadawać mi pytania. Wszelkie wątpliwości i niejasności wyjaśniamy od razu.

strzałka1 Czy zadajesz zadania domowe?

Zazwyczaj tak. Zależy to od ilości godzin nauki matmy, jakie mamy do dyspozycji, a także od ilości twoich zaległości.

strzałka1 Czy lekcje odbywają się w przerwach świątecznych albo w ferie?

Jeśli odczuwasz taką potrzebę, to tak – jest taka możliwość. Często czas wolny od szkoły to bardzo fajny czas na nadrobienie zaległości albo wybiegnięcie nieco do przodu względem lekcji w szkole. Możemy w tym czasie też zająć się nauką / liczeniem zadań maturalnych, czy zadań do egzaminu ósmoklasisty.

strzałka1 Co będzie potrzebne do lekcji matmy online?

Połączenie z internetem, komunikator internetowy (np. Zoom), telefon z kamerką oraz mały statyw, zeszyt i długopis i spokojny kącik. No i oczywiście nauczyciel! ;)

Więcej o tym, co potrzebne i dlaczego przeczytasz wyżej na stronie.

strzałka1 Jak można zapłacić za lekcje?

Płatności za lekcje odbywają się przelewem na moje konto bankowe. Praktykuję zadatek z góry, za dany miesiąc kalendarzowy. Płacisz za tyle godzin, ile przewidujemy zrealizować w danym miesiącu, z uwzględnieniem przerw świątecznych oraz ferii.

A nie da się szybkimi płatnościami?
Przy lekcjach indywidualnych nie ma takiej możliwości, dlatego, że potrzebne jet zgranie terminów. A to najłatwiej ustalić mailem lub telefonicznie – zawsze indywidualnie.

strzałka1 Czy możliwe są zniżki albo rabaty?

Ceny podane na stronie są ostateczne. Jeśli chcesz skorzystać ze zniżki, zobacz koszt jednej godziny lekcyjnej w zależności od ilości lekcji tygodniowo dla stałych uczniów. Im więcej lekcji, tym wychodzi ona taniej za godzinę :)
Im więcej zajęć w tygodniu, tym korzystniej.

Jeśli chcesz, możesz też skorzystać z warsztatów matematycznych online. W przystępnej cenie tłumaczę na nich wszystkie potrzebne matematyczne zagadnienia – w praktyce, na zadaniach.

strzałka1 Co jeśli dziecko nie może wziąć udziału w umówionej lekcji?

Różne losowe przypadki się w życiu zdarzają.

Jeśli powiadomisz mnie o tym, że uczeń nie może wziąć udziału w lekcji do 24 godzin przed jej rozpoczęciem, to albo rezygnujemy z lekcji w danym tygodniu, albo w miarę możliwości przekładamy ją na inny termin.

Jeśli jednak powiadomisz mnie o odwołaniu lekcji po upływie 24 godzin przed rozpoczęciem lekcji, to regulaminowo lekcja przepada bez zwrotu kosztów.

Powód jest taki, że nie zawsze jest możliwość przełożenia lekcji na inny termin, po prostu ze względu na mój grafik. Bardzo się staram, aby dać ci taką możliwość, ale nie zawsze się to udaje.

Weź też pod uwagę, że każda lekcja wymaga bieżącego przygotowania. To mój czas, którego nie widzisz bezpośrednio, ale który muszę poświęcić aby wycisnąć z lekcji maksimum korzyści. Zdarza się, że takie przygotowanie trwa dłużej niż sama lekcja.

strzałka1 Masz inne pytania?

Zajrzyj także do sekcji najczęściej zadawanych pytań na stronie głównej. A jeśli chcesz jeszcze o coś zapytać albo dogadać szczegóły lekcji, to umów się na darmową 15 minutową konsultację telefoniczną :)

baner rezerwuje termin